Bebek Bakıcısı

replika saat replika tag heuer

Fiziksel Özellikleri


Bakıcının aileyle yaptığı ilk görüşmede iyi bir izlenim için bakım ve kıyafet tercihi farklı olabilir. Ancak bakıcılığa başlandığı takdirde öncelik bebeğin sağlık ve güvenliği olmalıdır.


Bebeğin bakımını üstlenen kişinin genel temizlik kurallarını bilmesi ve uygulaması, hijyene önem vermesi, giyimini çocukla rahat bir şekilde hareket edecek tarzda tercih etmiş olması gerekmektedir.

Bakıcı bebeğin teniyle sık sık temas halinde olacağı için yoğun makyajdan kaçınmalıdır. Kucağa alındığında yutma ihtimaline karşı aşırı aksesuardan, uzun dağınık saçlardan, uzun tırnaklardan, hareketi zorlaştıracak kıyafetlerden uzak durulmalıdır.

Kişisel Özellikleri


Uygun bir bakıcı seçilirken en çok kaygılanılan konuların başında bakıcının nasıl biri olduğu konusu gelir. Peki bir bakıcının kişisel özellikleri nasıl olmalıdır?


Bebeğin bakımından sorumlu olan kişinin başta güvenilir, sevgi dolu, bebeğin ihtiyaçlarını doğru saptayabilen ve bu ihtiyaçlara karşı duyarlı biri olması gerekir.

Bunların yanı sıra üstlendiği sorumluluğun farkında olması, yaşanacak sıkıntılar karşısında sabırlı ve sakin kalabilmesi, eğlenceli ve enerjik olması, her türlü zor durumda yine de iletişim kurabilmeyi başarabilen biri olması gerekmektedir.

Bebek ile Bakıcı

Bebeğiniz için ince eleyip sık dokuyup zar zor karar verdiğiniz bakıcının sonunda bebekle tanışma vakti geldi. Onlara biraz zaman tanıyın ve onları gözlemleyin.

Tüm kriterlerinizi gözden geçirip bakıcı adayının bütün fiziksel ve kişilik özellerini göz önünde bulundurarak ve tabii ki tüm kuralları baştan belirterek bebeğiniz için güvenebileceğiniz ve en doğrusu olduğunu düşündüğünüz bakıcıyı seçtiğinizde, bakıcınız ikinci aşamaya geçmiş olur.

Bu aşamada bakıcı bebekle iletişim kurup aralarında bir frekans yakalamaya çalışır. Bebeğin tüm gününü geçireceği kişiye alışması ve aralarında bir bağın oluşması hemen kolayca gerçekleşebilecek bir şey değildir. Mümkünse bu alışma ve birbirlerine ısınma süresinde anne-baba da hem destek vermek hem de gözlemlemek amacıyla bakıcı ve bebeğin yanında bulunmalıdır.

Bakıcı ve bebeği birden yalnız bırakmamalısınız, alıştıra alıştıra yeni evreye geçilmelidir. Bunun sebebi güvendiğiniz yeni yetişkinle beraber kalmasına müsaade ettiğinizi ve onu asla terk etmediğinizi bebeğe anlatmaktır. Ancak bu süreyi ebeveyn kaygılarıyla bahanelendirerek çok da uzatmamanız gerekir.

Sonunda kendinizi sürekli bakıcıyı arayarak kontrol etmekten alıkoyabildiğiniz zaman artık çocuğunuzun huzurlu ve mutlu olup olmadığını bebeğinizin bakışlarından, ağlamalarından ve uyku düzeni/düzensizliğinden anlayabilirsiniz.

Önem Veriyoruz:

Televizyonu bebek bakıcılığı olarak görmüyor ve geleceğimizin çocuklarının yetişmesinin yanı sıra zekasını destekleyecek yeni, geniş bir hayal dünyasına sahip olması için elimizden geleni yapıyoruz.

replika tag heuer